Esec pentru BC Mures Targu Mures in Liga Balcanica

Formatia BC Mures Targu Mures pierdut meciul jucat in deplasare, in compania echipei KK Mornar, cu scorul de 87-73 (19-20, 21-19, 18-18, 29-16), din Liga Balcanica.

Intalnirea a fost una extrem de echilibrata pana la inceputul sfertului patru, iar cele doua formatii au alternat la conducerea jocului. Partida s-a decis in ultimul sfert, pe care BC Mures l-a pierdut cu scorul de 16-29, si astfel a inregistrat ce-a de-a treia infrangere in Grupa B a Ligii Balcanice. In urma esecului din partida cu KK Mornar, BC Mures are sanse mici de a mai prinde Final Four-ul.

Cei mai buni marcatori ai echipei muresene au fost Liviu Dumitru cu 20 de puncte, Aleksandar Mladenovic cu 12 puncte, iar Flavius Lapuste a reusit 11 puncte.